Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
История--ххх: Історична довідка про створення Вовчанського районного суду
ВОВЧ@НСЬК Чт, 21-02-2019, 13:23
Вітаю Вас Гость | RSS
Что здесь изображено?  
 Публикации
Головна » Статті » История--ххх

НАВІТЬ ЖИВИХ КИДАЛИ В ЯМУ ДО МЕРТВИХ
     Марія МИГУЩЕНКО
     
     Страшно згадати, як то хотілося їсти, а не було чого. Що в колгоспі вродило, забирали і вивозили підводами, а ще приїжджали солдати з машинами, забирали зерно і везли, а куди?
     Та ще забирали і вдома усі харчі. Їздила підвода до кожного двору, вбігали до хати активісти із штиками і довбали долівку, шукали зерно, забирали квасолю, качани кукурудзи, що тільки було їстівне. Батько заховав у клуні два мішки зерна, знайшли і забрали. Це була остання надія на те, щоб вижити.
     Найперше помер у нас наш дядько Марко. Сильний і здоровий, працьовитий, а голод зборов. А потім у цій же сім'ї померло два сини, а троє менших довго голодували, але якось вижили. Було масове вимирання. Пізніше виділяли підводу і двох чоловіків, котрі їздили селом і збирали мертвих, які могли лежати по два-три дні в хаті. По декілька чоловік везли на кладовище, а один раз дванадцять чоловік було. Ми, дітлахи, бігали дивитися і побачили, що дехто ворушить ногами, а інший — рукою. Кричали, що ще живий, але і їх кидали в яму до мертвих. Основною їжею були: кропива, квіти білої акації, кульбаба, лобода, опилки, комбікорм.
     У нашій сім'ї було п'ятеро дітей. Голодували, хворіли, просили хліба. Якось вижили, бо зберегли корову. На ніч заводили в сіни, бо крали. А ще почали люди їздити в Росію. Наш район Вовчанський межує з Курською областю. Везли туди одежу, а там міняли на різну їжу. Два рази їздив і наш батько. Цілий мішок наклали: хустки, скатерки... Там познайомився з головою колгоспу і той все забрав, а взамін дав пшона, лапші, різноманітної крупи, олії. Це була велика радість і підтримка.
     Люди боролись з голодом як тільки могли. І коли дізнались керівники, що везуть з Росії їжу, то стали ловити цих людей і забирати усе. І ще довго переживали люди наслідки голодовки, особливо діти. У нас був один братик, який помер у 34-ому році, захворівши на дизентерію.
     У 1932-ому році в березні народилась моя найменша сестричка Паша. Маленька, худенька, але гарна. Ми так її любили, а вона бідна, голодна, ще змалку підірване її здоров'я, росла хворобливою, а там ще й голод 1946-1947 років.
     Я в цей час уже працювала вчителькою на Волині, і потім її забрала. Так і вижили.
     м. ЛуцькДжерело: http://www.volyn.com.ua/?rub=33&article=2&arch=721
Категория: История--ххх | Додав: volchansk (04-12-2008)
Переглядів: 873 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | вхід ]
Категорії каталога
История--ххх [141]
Туризм [93]
Достопримечательности [70]
Творчество [39]
Инфо, цифры, факты [86]
справочники, информация
Известные земляки [24]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [18]
Прочее [33]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [55]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [72]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [112]
ИСТОРИЯ>>> [3]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Читаете ли Вы районную газету?

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 94
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2019