Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
История--ххх: Історична довідка про створення Вовчанського районного суду
ВОВЧ@НСЬК Ср, 14-11-2018, 22:10
Вітаю Вас Гость | RSS
Кто автор?  
 Публикации
Головна » Статті » Известные земляки

К.А.ТРЕНЬОВ
В хуторі Мокра Журавка (тепер Треньовка) пройш­ли дитячі роки письменника. Вчився він спочатку в церковно-приходській школі, яку закінчив з похвальним листом, потім в окружному повітовому училищі станції Каменська, землеробському училищі в Лозовеньках, що біля Хар­кова, і Новочеркаській духовній семінарії. В 1903 році вік закінчив Петербурзький археологічний інститут, а пізніше, бувши вже відомим письменником, —агротехнічний факу­льтет Таврійського університету в Сімферополі.
Довгий час К. А. Треньов працював учителем; Друку­ватись почав у 1898 році. За статті та фейлетони, вміщені в газеті «Донская жизнь», яку він редагував, Треньов у грудні 1906 року був висланий до Вовчанська.
В 1976 році журнал «Огонек» писав: «К. Треньову, як говориться, на роду було написано стати драматургом. Звичайно, не випадково він рішився надіслати в Італію Горькому не оповідання, а п'єсу «Чому порвалися струни?» (друга назва «Дорогіни»). Він, задумавши її ще на Дону, вклав у неї багато сил, душі, віддав декілька років життя. Треньов працював над п'єсою у Вовчанську, куди його ад­міністративне «прибрали» з Дону, дописував її у Сімфе­рополі, куди потрапив у 1904 році також не без допомоги департаменту поліції за крамольні діяння — цього разу не на газетному (газети у Вовчанську тоді не було), а на пй-дагогічному поприщі. У Харківському обласному архіві зберігається об'ємиста папка «Дело о революционном кру-жке Волчанской учительской семинарии», де викладав Тре-163ньов. Прямих доказів проти нього не виявили, але про всяк випадок «прибрали»...
Працюючи в семінарії, К. А. Треньов продовжував писати. У Вовчанську ним було написане оповідання «За­гублена криниця». Сповнені трагізму рядки його малюють тяжке становище селян за царату. Це оповідання письмен­ника, як і всі інші твори, швидко здобуло популярнісгь серед населення. На Вовчанщпні не було такої хати, де б не прочитали «Загублену криницю».
До 1917 року К. А: Треньов виступав я-к письменник-реаліст демократичного напрямку. Основні твори його в цей період присвячені життю селянства («Загублена кри­ниця», «На ярмарку», «Мокра балка», «Самсон Глечик» і ін.)
Виключну роль у творчому формуванні письменника відіграв Горький, з яким Треньов був зв'язаний особистою дружбою. Про це розповідав він сам у своєму оповіданні «Великий вчитель».
Після Жовтневої революції Треньов виступав як дра­матург. У 1924 році з'являється у світ його п'єса «Пугачо-вщина», в якій письменник змальовує стихійні сили селян­ського руху, в тому ж 1924 році Треньов створює свій найвидатніший твір-п'єсу «Любов Ярова», присвячену подіям громадянської війни. П'єса стала класичним зразком дра­матургії і міцно увійшла в репертуар театрів. За цей твір письменникові була присуджена в 1941 році Державна премія.
К. А. Треньов у своїх багатьох п'єсах широко змальо­вував багатогранну тогочасну дійсність. В період Великої Вітчизняної війни виступав з патріотичними оповіданнями та статтями. Помер К. А. Треньов 19 травня 1945 року.
Вовчани свято шанують пам'ять письменника. З наго­ди 80-річчя з дня народження свого земляка громадскісгь Вовчанська на будинку колишньої вчительської семінарі;
встановила меморіальну дошку: «Тут з 1907 по 1909 рік працював викладачем мови і літератури вчительської се­мінарії наш земляк письменник-драматург Костянтин Анд­рійович Треньов».
Категория: Известные земляки | Додав: volchansk (29-06-2006) | Автор: И.Захаров
Переглядів: 1782 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | вхід ]
Категорії каталога
История--ххх [141]
Туризм [93]
Достопримечательности [70]
Творчество [39]
Инфо, цифры, факты [86]
справочники, информация
Известные земляки [24]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [18]
Прочее [33]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [55]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [72]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [112]
ИСТОРИЯ>>> [3]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Волчанск для Вас - это, прежде всего:

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 381
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2018