Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Инфо, цифры, факты: Поиск
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
ВОВЧ@НСЬК Чт, 04-03-2021, 23:36
Вітаю Вас Гость | RSS
Кто автор?  
 Публикации
Головна » Статті » Волчанцы всех стран соединяйтесь!

Броды-Волчанск-Броды
В народі кажуть: „Два рази переїхати – раз погоріти”. Отже, якщо вірити народній мудрості, моя сім’я тричі „погоріла”, бо переїздів було аж шість.
Спитаєте, чому? Я вам розповім.
Мама каже, що історія цих переїздів надзвичайно проста, можливо, навіть банальна, але, якщо добре вдуматися, то спричинена певною політикою колишньої радянсько держави.
Сімейне життя моїх батьків розпочалося у 1979 році в м. Броди Львівської області, звідки родом мій тато і де закінчувала педагогічне училище моя мама. Та вже у 1982 році мого тата, Стрехалюка Андрія Орестовича, після закінчення Львівського лісотехнічного інституту направили на роботу в м. Вовчанськ Харківської області. Сім’я, звичайно, переїхала на Харківщину. Батько отримав посаду помічника лісничого в Октябрському лісництві. Моєму старшому братові Роману було тоді лише два роки.
І саме цей перший переїзд, на думку моїх батьків, був результатом радянської політики. Намагаючись перетворити народи Радянського Союзу в один „радянський народ”, держава на шляху реалізації цієї програми направляла на роботу випускників вузів якомога далі від дому: українців – в Росію, росіян – на Україну і т. д. Однокурсники мого тата після розподілу опинилися в різних куточках СРСР.
[...]
Житло для молодої сім’ї, робота за спеціальністю для моєї мами (вчитель історії), дитячий садок для мого брата – ці проблеми у Вовчанську було вирішено буквально за декілька днів, і це дуже дивувало моїх батьків, адже в бродах мої батьки навіть не могли мріяти про окреме житло, а посаду вчителя історії мама надіялася отримати не раніше, як через „пятирічку”.
Люди на Харківщині виявилися напрочуд гостинними, колеги по роботі – чуйними. У моїх батьків з’явилося багато нових друзів.
Чому ж тоді через два з половиною роки мама і тато повернулися назад на Львівщину?
По-перше, як каже мама, постійно тягнуло додому, до рідних. По-друге, бракувало спілкування рідною українською мовою. Побут і традиції Слобожанщини гарні, але батьків притягували свої, галицькі, передані з діда-прадіда.
[...]
Доброю згадкою про Харківщину для моєї сім’ї є куліш і окрошка по- східному. Куліш – це неперевершена страва, яку тепер готує мій тато, коли ми відпочиваємо на природі. Своє приготування кулішу він обов’язково супроводжує спогадами про Вовчанськ. Наші родичі і знайомі багато разів смакували цю страву і завжди дивувалися, як пшоно, курка, старе сало і яйця можуть бути такими смачними. Я думаю, секрет в тому, що до приготування цієї страви додається тепло спогадів про тих людей, які навчили татуся готувати куліш.


Джерело: http://www.doba.lviv.ua/slidamy/3050.html
Категория: Волчанцы всех стран соединяйтесь! | Додав: volchansk (16-04-2006) | Автор: bankbond
Переглядів: 1696 | Рейтинг: 5.0/2 |
Автор вместо комментариев предпочел обсуждать материал в этой теме форума.
Категорії каталога
История--ххх [108]
Туризм [65]
Достопримечательности [53]
Творчество [33]
Инфо, цифры, факты [77]
справочники, информация
Известные земляки [22]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [14]
Прочее [25]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [54]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [70]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [98]
ИСТОРИЯ>>> [2]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Какие материалы Вы искали на нашем сайте?

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 431
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2021