Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
История--ххх: Історична довідка про створення Вовчанського районного суду
ВОВЧ@НСЬК Ср, 21-11-2018, 17:34
Вітаю Вас Гость | RSS
Что здесь изображено?  
 Публикации
Головна » Статті » История--ххх

Вовчанський технікум ХНТУСГ імені Петра Василенка – один із найстаріших учбових закладів України
Вовчанський технікум Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка – один із найстаріших учбових закладів України. Десятки тисяч його випускників трудяться на благо свого народу: вирощують хліб, ремонтують трактори і комбайни, перевозять вантажі за кермом автомобілів. Рідний «технар», як з любов’ю називають його наші випускники, дав своїм студентам путівку в життя, допоміг розібратися в дуже складній атмосфері суспільнополітичного життя. Тому недарма знання, набуті у нашому навчальному закладі, випускникам допомогли у важкі часи перебудови створити і очолити власні сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства.

Вовчанський технікум механізації сільського господарства створено в 1927 році на базі професійно-технічної школи. На початку було організовано два відділення: механізації сільського господарства та сільськогосподарського будівництва. Але відділення будівельників проіснувало недовго.

Матеріальна база новоствореного середнього навчального закладу була слабкою. На той час технікум мав один навчальний корпус з чотирма аудиторіями. У майстерні функціонували цехи для виробничого навчання: ковальський,
токарний, столярний, силової установки і ливарний.

Перші випускники пригадували, що в майстернях і аудиторіях у перші роки не було навіть мінімальної техніки і механізмів, наочних посібників для проведення занять.

Перший випуск техніківмеханіків відбувся в 1931 році. Молодих спеціалістів направляли для роботи до машиннотракторних станцій і радгоспів Харківської області.

Невдовзі, завдяки вжитим заходам, матеріальна база значно поліпшилася. Вже в 1935 році технікум мав достатню кількість сільськогосподарських механізмів, обладнання в цехах, щоб підвищити якість навчання
майбутніх спеціалістів.

З 1936 по 1941 рік при технікумі паралельно створюється школа механізації, яка готувала слюсарів, комбайнерів і шоферів для роботи в сільському господарстві.

Всього за передвоєнні роки технікум підготував 600 техніків-механіків.

З перших днів Великої Вітчизняної війни заняття в технікумі припинилися. Його навчальний корпус став пунктом по мобілізації військовозобов’язаних на фронт. В числі мобілізованих були і колишні випускники технікуму. Вони стали танкістами, ремонтниками пересувних армійських майстерень.

Після звільнення Вовчанська від фашистських загарбників у 1943 році почалася відбудова навчальних корпусів і виробничих майстерень. У лютому того ж року приступила до занять група учнів у кількості 30 людей. А вже в 1945 році в технікумі навчалося чотири групи.

З 1952 року в технікумі відкривається заочне відділення по підготовці кадрів для села без відриву від виробництва. Перший випуск спеціалістів відділення здійснено у 1955 році. У 1954 – 1955 навчальному році в технікумі
здобували спеціальну освіту на денному і заочному відділеннях 667 учнів.

У 1965 році в технікумі відкривається нове відділення: механізації і електрифікації тваринницької галузі. Відділення готувало техніків-електромеханіків тваринницької галузі та техніківелектромеханіків. В цей же час виділяється значна кількість коштів для придбання обладнання. Лабораторії нового відділення комплектуються механізмами і наочним приладдям для більш успішного закріплення теоретичних знань учнів.

У 1972 році технікум спіткало лихо. В результаті пожежі повністю вийшов з ладу основний корпус. Навчальному закладу завдало великих матеріальних збитків. Під час пожежі врятувати вдалося не все.

В цей період гостро постала проблема місця для проведення занять. У корпусі №2 учні навчалися у дві зміни. Доводилося орендувати приміщення в школах робітничої молоді імені Горького (зараз – приміщення ліцею №2), спортивні зали будинку культури і медичного училища.

У тому ж 1972 році розпочалося будівництво нового корпусу. Активну участь у зведенні будови брали і учні технікуму, і викладачі. Завдяки цьому у вересні 1974 року студенти приступили до занять у новому навчальному корпусі.

Будівництво тривало. Так, у 1979 році здано в експлуатацію громадсько-побутовий корпус. Одночасно завершено і обладнання спортивного майданчика. Значно розширено матеріально-технічну базу, парк технічних засобів.

У 1987 році здано в експлуатацію новий гуртожиток на 200 місць. В ньому створено нормальні умови для відпочинку студентів – є тренажерний і тенісні зали.

Зараз до послуг студентів хороша бібліотека, де можна знайти літературу з усіх дисциплін, а також останні відомості зі спеціальностей, що регулярно надходять з республіканського науково-методичного центру. Комп’ютери підключені до мережі Internet.

У важкі часи перебудови адміністрація технікуму та викладачі змогли зберегти матеріально-технічну базу навчального закладу, поповнити машинно-тракторний парк, хоча і було закрито відділення механізації та електрифікації тваринницької галузі. У 2001 році було відкрито нове відділення бухгалтерського обліку. У 2004 році здійснено перший випуск, який налічував 50 студентів – висококваліфікованих спеціалістів з бухгалтерського обліку Додатково випускники отримують робочу професію – оператор комп’ютерного набору, що було і є актуальним у нових умовах господарювання.

Зараз технікум має статус національного навчального закладу, що дає право на підготовку фахівців підтверджено відповідною ліцензією.

У технікумі приділяється багато уваги фізичному та моральному вихованню студентів. В навчальному закладі діє багато спортивних секцій, проводяться тематичні дискотеки, вечори відпочинку.

Процес навчання побудовано таким чином, що у майбутніх фахівців поступово формується звичка до самоосвіти. Цьому сприяє вивчення основ менеджменту, маркетингу, особливостей роботи у фермерських господарствах.

Наші студенти мають змогу поглиблено вивчати потрібні у сучасному житті дисципліни: інформатику, комп’ютеризацію, економіку, іноземну мову тощо. Бажаючі можуть займатися у гуртках технічної творчості та науково-дослідницькою роботою.

У навчальному процесі широко застосовуються інформаційні технології з використанням сучасних комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів.

Обладнання учбових лабораторій та кабінетів повністю відповідає сучасним вимогам. Студенти вивчають сільськогосподарську техніку на діючих машинах, оволодівають передовими методами ремонту і діагностики. Багато практичних занять проводиться з метою надбання студентами навичок у роботі з газо-електрозварювальним обладнанням, токарними та слюсарними верстатами, ковальським пристосуванням.

Випускники технікуму мають можливість вступу до Харківського національного технічного університету сільського господарства одразу на третій курс.

Т.ЩИБРЯ, О.ЧЕРНІЧЕНКО


Категория: История--ххх | Додав: administrator (06-01-2011)
Переглядів: 1563 | Рейтинг: 2.5/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | вхід ]
Категорії каталога
История--ххх [141]
Туризм [93]
Достопримечательности [70]
Творчество [39]
Инфо, цифры, факты [86]
справочники, информация
Известные земляки [24]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [18]
Прочее [33]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [55]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [72]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [112]
ИСТОРИЯ>>> [3]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Что является для Вас основым источником новостей о жизни города?

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 104
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2018