Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Инфо, цифры, факты: Поиск
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
ВОВЧ@НСЬК Вт, 25-06-2019, 17:38
Вітаю Вас Гость | RSS
Что здесь изображено?  
 Публикации
Головна » Статті » История--ххх

10 лютого 1943 року вдруге і остаточно було визволено Вовчанськ
Минула Велика Вітчизняна війна була надзвичайно важким випробуванням для народів колишнього СРСР. Гіркими та кривавими були ті часи й для нашого рідного краю. Так, Вовчанськ двічі знаходився під окупацією фашистських загарбників.
     Відразу після початку війни у Вовчанську почалась мобілізація воїнів у лави Червоної Армії. В перші дні війни на фронт пішло 552 добровольці, а всього з району на фронт пішло 25 тисяч чоловік. 
     Одразу перейшли на  випуск продукції для потреб армії підприємства Вовчанська. У вересні 1941 року з трудящих, які не підлягали мобілізації, було створено чотири партизанських  загони. Разом з військовими частинами вони брали участь в обороні міста.
      У листопаді 1941 року  фашистам вдалося на декілька днів захопити наше місто. Але частини Червоної Армії завдали ворогу відчутного удару, визволили від них місто і багато сіл району. 
      10 червня 1942 року  німецькі війська вдруге захопили Вовчанськ, завдавши місту і його жителям великих збитків.  Було зруйновано промислові підприємства, залізничну станцію, багато житлових будинків, пограбовані колгоспи і радгоспи, багато молоді вивезли до Німеччини. 
      10 лютого 1943 року вдруге і остаточно було визволено Вовчанськ від німецької окупації. 
     Мужньо билися жителі  Вовчанщини і на фронтах Великої Вітчизняної війни. Хто з нас не знає медсестри М.3. Щербаченко, яка при форсуванні Дніпра винесла з бою 112 поранених бійців. За цей подвиг вона удостоєна звання Героя Радянського Союзу. 
    Славетний бойовий шлях пройшли на Фронтах війни А.О. Кравченко з Білого Колодязя, Ф.К. Лисенко з Юрченкового, І.Ф. Погорєлов з Радянського, О.І. Помазунов з Верхнього Салтова, Ф.С. Сапельников з Караїчного, В.Т. Саєнко з Шевченкового Першого, Ф.В. Чайка з Чайківки, П.С. Шип з Червоноармійського Першого, В.І. Безмєнов з Бочкового, О.М. Голоско з Жовтневого Другого, які стали Героями Радянського Союзу. 
     Після визволення  району його жителі все робили для переможного завершення війни. Лише в 1943 році з квітня по червень до лав Червоної Армії влилося біля 10 тисяч жителів району.  За активної участі трудящих було обладнано приміщення для евакуаційного госпіталю № 5987, котрий прийняв перших поранених воїнів у серпні 1944 року. А всього на території району в період війни дислокувалось 46 госпіталів. Жителі району зібрали в фонд оборони 1,8 мільйона карбованців грішми, здали у фонд оборони  більш ніж на один мільйон карбованців облігацій  Державної воєнної позики. 
     Після вигнання німецько-фашистських загарбників з Вовчанська і району у діючу армію було мобілізоано ще біля 13 тисяч чоловік. 
    Не повернулися додому з фронтів другої світової війни 14 тисяч колишніх жителів району — солдатів і офіцерів. Понад 11 тисяч захисників Батьківщини полягло на територіїї району. Джерело: http://217.12.212.126/temp/gazeta/1996/1996.djvu
Категория: История--ххх | Додав: administrator (01-02-2011)
Переглядів: 865 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | вхід ]
Категорії каталога
История--ххх [108]
Туризм [65]
Достопримечательности [53]
Творчество [33]
Инфо, цифры, факты [77]
справочники, информация
Известные земляки [22]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [14]
Прочее [25]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [54]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [70]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [98]
ИСТОРИЯ>>> [2]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Волчанск для Вас - это, прежде всего:

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 386
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2019