Саме ця подія стала темою зустрічі з підприємцями, що відбулась у Вовчанській МДПІ за участю начальника інспекції Лідії Колєснік.
Лідія Павлівна розпочала спілкування словами: “Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід'ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн”.
Вона розповіла присутнім про формування поняття національного прапора та процес остаточної стабілізації державних символів України. Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Нині Державний прапор України святкує своє відродження. Про те, що поєднання синьо-жовтих кольорів властиве Україні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка 1256 р.), подарував його жителям герб, на якому зображено золотого лева на синьому тлі. Синьо - жовті поєднання барв остаточно оформилися як єдинонаціональні па початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо або синій колір, як символ миру - та жовті пшеничні лани або символ достатку - жовтий колір. Лише з другої половини 1919 року з ідеологічних міркувань прапор УСРР мав червоний колір з абревіатурою назви республіки, облямованою золотою рамкою.
24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор.
1 грудня 1991 року після всенародного референдуму на політичній карті світу з'явилася нова незалежна, суверенна держава Україна, їй необхідні були всі атрибути державності. Без цього неможливо увійти рівноправним членом у світове співтовариство.
28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла Постанову "Про Державний прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, під ним йдемо сьогодні до створення української України, до перемоги. Це прапор - миролюбства. Він нагадує наше літо, коли небо над Україною таке синє, як покрови Пречистої Діви, а наші лани такі золоті, як паски на маминому столі. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам'ять і вічна мрія нашого народу.
По закінченню зустрічі Лідія Павлівна подякувала слухачів, та зазначила, що саме такі заходи підтримують ідеологію партнерських відносин з платниками податків. Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Вовчанської МДПІ