Меню сайта
Форма вхіда
Пошук
ТОП матеріалів
Найпопулярніші
Найкоментованіші
Найкращі
Найновіші
Рекомендуємо прочитати
Инфо, цифры, факты: Поиск
Коммерция: Продам прибор нормализации артериального давления
Рекомендую отказаться от медикаментов! Продам прибор нормализации артериального давления.Уникальный прибор для тех кого беспокоит давление, обладает высокой терапевтической эффективностью и может быть использован в еще более широких масштабах в качестве нетравмирующего,не вызывающего каких-либо побочных осложнений немедикаментозного средства.Прибор номинировался на Нобелевскую премию в 2008г.
тел. для справок: 050-779-14-42; 093-019-00-22 Читать далее...

Коммерция: Здоровье без врачей
ВОВЧ@НСЬК Чт, 21-11-2024, 21:27
Вітаю Вас Гость | RSS
Что здесь изображено?  
 Публикации
Головна » Статті » Инфо, цифры, факты

КЛІМАТИЧНИЙ НАРИС РАЙОНУ ДОСЛІДЖЕННЯ
МЕТЕОРОЛОГІЯ І КЛІМАТОЛОГІЯ
КЛІМАТИЧНИЙ НАРИС РАЙОНУ ДОСЛІДЖЕННЯ
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ, ВОВЧАНСЬКИЙ РАЙОН

Клімат Вовчанського району достатньо вивчений, але монографічного опису його немає. Клімат району формується в результаті взаємодії трьох основних кліматичних факторів: прихід сонячної радіації, циркуляція атмосфери і особливості земної поверхні території району. За рахунок сонячної радіації в атмосфері відбуваються різні фізичні явища. Кількість тепла надходить за рахунок сонячної радіації в різні місця земної поверхні. Радіаційні умови Вовчанського району в зв’язку з його невеликою площею достатньо однорідні, але різність широт північної і східної його частини, рівна 2°, все ж таки має деякий вплив на ці умови. Радіаційні умови різко міняються від сезону до сезону і визначаються в основному широтою місця (висотою сонця) і умовами хмарності, які залежать, в свою чергу, від циркуляції атмосфери.

Підстилаюча поверхня - третій важливий кліматотвірний фактор. Розподіл кліматичних умов на земній поверхні залежить від рельєфу місцевості, бо приток тепла, світла і забезпечення вологою рослин неоднакові в умовах долин і висот. Іноді високі місця мають більш сприятливі умови для сільського господарства ніж долини. В залежності від різних підстилаючих поверхонь міняються величини деяких метеорологічних елементів: температури, вологості, вітру, опадів. Слабо розвинена гідрологічна система району значного впливу на клімат не має.

Зимою радіаційні умови несприятливі, так як висота сонця невелика 15-18° над горизонтом, а тривалість дня мала - 6-7 годин. Весною відбувається поліпшення радіаційних умов. В кінці березня висота сонця досягає 40°, а тривалість дня - 12 годин. Окрім сонячної радіації, на клімат району великий вплив має циркуляція атмосфери.

Територія Вовчанського району входить до складу північно-східного середньо вологого агрокліматичного району Харківської області, який характеризується помірно-континентальним кліматом з сумою температур вище 10-26,5° і кількістю опадів за цей же період 250 мм.

Хід середньомісячних температур на протязі року наступний:

Місяці
1 -7,3
2 -7,0
3 -7,1
4 7,8
5 15,3
6 18,6
7 20,9
8 19,4
9 13,6
10 7,1
11 -0,2
12 -5,4
Середньо­річна Температура в °С 6,8

Згідно з таблицею, найбільш холодними місяцями є січень і лютий, найбільш теплими липень і серпень; абсолютний мінімум температури -36°С спостерігається в січні, максимум +38°С в липні.

Зима характеризується нестійкою погодою: разом з низькими температурами -20..-25°С бувають відлиги +4..+5°С. Це приводить до ожеледі та відкладання паморозі і других явищ. Висота снігового покрову не перевищує 18-20 см. Максимальна висота досягає 67 см. Глибина промерзання ґрунту: середня - 65 см, мінімальна - 48 см, максимальна - 95 см. В глибоких балках і річкових долинах, куди стікаються маси холодного повітря, заморозки бувають більш частими і більш тривалими.

Середня кількість опадів в районі за рік складає 524 мм.

Середньо­річне

Кількість опадів в мм
З таблиці видно, що найбільша кількість опадів випадає в літній і частково в весняний період. Відносна вологість повітря в вегетаційний період коливається в середньому 44-66%. В весняно-літній період буває близько 30 днів з повітряною засухою. Значна кількість літніх опадів приходиться на зливи, характерні короткочасністю і великою інтенсивністю.

Весна характеризується поліпшенням радіаційних умов, зростає число годин сонячного сяйва до 160-190 годин в квітні. Однак характер весни з року в рік міняється. В травні іноді буває різке похолодання. Початок розтавання снігу ще не означає початок ранньої весни. Похолодання, зв'язані з арктичними вторгненнями, спостерігаються в другій половині березня. В першій декаді квітня трапляється перехід середньодобової температури повітря через 5°С. Весна наступає у нас пізніше, чим можна було чекати по широті району і супроводжується нерідкими повертаннями холоду.

Початок літа можна віднести до середини травня. Влітку збільшується число днів з сонячним сяйвом до 26-28. Літо помірно тепле, іноді жарке з достатньою кількістю опадів. Літом найменша повторюваність хмарного неба. В другій половині літа, коли послаблена циклонічна діяльність, повторюваність ясної погоди доходить до 45%.

Самий теплий місяць - липень, його середньомісячні температури повітря досягають +20,2°С, максимальні в межах +37...+39°С. Влітку, з розвитком антициклону, збільшується повторюваність східних і північно-західних вітрів.

Восени, в першій половині жовтня, при переході середньодобових температур повітря через +10°С, літо закінчується і починається осінь. Початок осені супроводжується деяким пониженням температури. Початок осені достатньо сонячний. Число сонячних днів велике, як і влітку.

В жовтні починається посилення циклонічної діяльності і в перші осінні циклони з заходу починають проникати в район. Збільшується повторюваність хмарного неба до 50-60%, а ясного - зменшується до 30-50%. Восени часто виникають тумани. Виникнення туманів пов'язане з тим, що суша швидко охолоджується. Охолоджується і повітря, утримуючи багато вологи. Осінь характеризується затяжними опадами і погодою без сонця. Ночі прохолодні.

Місцеві умови (рельєф, насадження, будівлі, водоймища) впливають на клімат території, дещо змінюють його, створюють своєрідний мікроклімат. Це має велике значення при вирішенні практичних питань, наприклад, при розміщенні садів, городів, парків, лісових насаджень на території району.



Другие материалы по теме



Джерело: http://basmanov.sky.net.ua/Ukr/Spisok/MeteorClimat/Meteo00NarisKharVov.html
Категория: Инфо, цифры, факты | Додав: bes-kh (02-06-2007) | Автор: Світлична Валерія
Переглядів: 2773 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | вхід ]
Категорії каталога
История--ххх [108]
Туризм [65]
Достопримечательности [53]
Творчество [33]
Инфо, цифры, факты [77]
справочники, информация
Известные земляки [22]
Волчанцы всех стран соединяйтесь! [14]
Прочее [25]
СОБЫТИЯ [5]
Официоз [54]
Информация официальных органов, пресс-релизы
WOLF-ZONA [3]
Верхний Салтов: Гений Места [70]
ОТДЫХ НА ПЕЧЕНЕЖСКОМ ВОДОХРАНИЛИЩЕ [98]
ИСТОРИЯ>>> [2]
Коммерция [4]
Реклама, прайсы, объявления
Міні-чат
Опитування
Читаете ли Вы районную газету?

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 97
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 17
Гості: 17
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2024