- Нельзя собирать грибы в городе, вдоль трасс и железнодорожных магистралей, вблизи опасных производств и т. д. - Обходите стороной съедобные грибы, растущие рядом с ядовитыми, — есть опасность, что их споры смешались. - Помните, что грибы — крайне скоропортящийся продукт. После 12 часов
хранения на открытом воздухе они становятся ядовитыми. Обрабатывать
урожай нужно сразу же в день сборки, съедать — в день обработки.
Оставлять на потом можно только бланшированные грибы. - Безопасными считаются грибы, растущие на деревьях, — вешенки, опята, а самыми опасными — те, что вылезли на почве. - Не собирайте червивых грибов. Они, как правило, — переростки, в них
полным ходом идут процессы разложения. А самые безопасные грибы —
молодые, не успевшие пропитаться всякой гадостью.
В Україні розпочався грибний сезон. З настанням літа у медичних закладах традиційно починають реєструвати випадки отруєнь грибами. Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж автомобільних трас. Нерідко отруюються грибами, які більшість досвідчених грибників спокійно кладуть до кошиків. Помилитися ж вони можуть, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Годі її можна помилково зірвати. Немало випадків, коли хворі потрапляли до лікарень після споживання умовно їстівних грибів. Необхідно правильно підготувати гриби до споживання. Важливо не тривале варіння, а декілька разів зливання відвару, бо він є найнебезпечнішим (щонайменше тричі через кожні півгодини варіння), а лише після того можна продовжити готувати страви. Не купуйте гриби на стихійних ринках. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при збиранні грибів. Бережіть природу та своє здоров’я!
У Харківській області почастішали випадки отруєнь дикорослими грибами. З початку липня зареєстровано 11 осіб, які госпіталізовані до лікарень з діагнозами „Отруєння грибами”, серед них 3 підлітків. Ще 5 осіб проходять обстеження та лікування в токсикологічному відділенні Харківської міської лікарні №17 з підозрою на отруєння грибами. Для порівняння, у минулому році за аналогічний період зареєстровано 6 осіб, які отруїлись грибами, тобто цього року погодні умови виявились більш сприятливими для появи різноманітних дикорослих грибів.
Постраждалі мешканці м.Люботина, Боровського, Вовчанського, Дергачівського, Ізюмського, Лозівського, Харківського районів збирали гриби в лісах та біля своїх осель (сироїжки, зонтики, рядовки, опеньки, печериці та інші). Стан постраждалих оцінений лікарями як важкий або середньої важкості, домінуючі симптоми отруєнь слабкість, головний біль, запаморочення, болі в животі, блювота, діарея.
Дописувати коментарі можуть лише зареєровані користувачі
[ Реєстрація | вхід ]