Меню сайта
Форма вхіда
Пошук по сайту

ВОВЧ@НСЬК Пн, 25-11-2024, 05:33
Вітаю Вас Гость
Кто автор?  
 Энциклопедия
Головна » Енциклопедія » ХРОНОЛОГИЯ [ Добавить запрос на Пошук информации ]


Введите фамилию, наименование, дату, или другой термин для Пошука по заголовкам энциклопедии





Если результат Пошука Вас не устраивает, воспользуйтесь формой в левой колонке Сторінки для глобального Пошука...

1905 рік, (22-25 листопада) - в с. Старий Салтів Вовч.п. - повстання бідноти, зруйновано млин купця Стрєкайлова, садибу поміщика Кір'якова. Самосуд чорносотенних кулаків над зачинщиками бідняцького повстання: був убитий лікар Познанський, ветеринарний лікар Постніков, селяни Лебединський, Захарченко, Манько, Саєнко. Заарештовано 30 чол., в тому числі учительки Сербіна та Крохмалева.

1905 -1906 роки - Селянські повстання в Хотімлі, Пасеківці, Кицевці, Варварівці та ін.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1907 - 1909 роки -- в місті Вовчанську працював вчителем російської мови і літератури письменник К.А.Триньов, зісланий сюди за свої демократичні статті.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1908 рік - покладено початок споживчої кооперації в Вовчанськім повіті. Організатори - зав телефонною мережею А.Г.Громан, інженер Л.В.Ткаченко, бухгалтер М.А.Черенков.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1909 рік, 1 березня - в місті Вовчанську було заарештовано 45 чол. семінаристів, гімназистів, які зібралися на таємну сходку в будинку купця Дудки на базарній площі. Серед затриманих була гімназистка випускного класу Ганна Хоперська, дочка вовчанського ремісника, в майбутньому - учасниця підпільної боротьби в Харкові.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1910 рік - в Білий Колодязь з Америки було доставлено перший трактор, куплений Скалоном за 15 тис р. Трактор працював на кам'яному вугіллі, був завбільшки з паровоз.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1910 - 1913 роки - часи діяльності В.Г.Колокольцова: в місті Вовчанськ було постелено дерев'яні тротуари, збудовані артезіанські колодязі, розвернулось будівництво земських шкіл, лікарень, ветеринарних та агрономічних пунктів, доріг, поштово-телеграфних станцій.

1910 - 1913 роки - За темпами розвитку культури і освіти, благоустрою Вовчанський повіт займає друге місце в Російській імперії після Московського повіту. Тоді ж був здійснений фантастичний “прожект” обліснення території вздовж річки Сіверський Дінець, де раніше були суцільні піски. Все це було здійснено завдяки діяльності голови земської управи Вовчанського повіту Колокольцова Василя Григоровича.

1910 - в селі Верхній Салтів збудована чудова школа, що відзначалась гарним плануванням, мала світлі просторі класи, інші необхідні приміщення. В школі була достатня кількість навчальних посібників, підручників. Місцевий житель Гордієнко М.Ф. згадував: ”Розповідали мама, що на іспити завжди приїздив Колокольцов Василь Григорович, який особисто провіряв

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

З 1911 рік - Почав видаватись щотижневик "Волчанский земский листок". В ньому співробітничали Н.М.Алексєєва, О.В.Скрипаль (Згодом відомий радянський письменник Олесь Досвітній).

1911 - 1916 роки - виступи в Народному Будинку міста Вовчанська драматичних колективів (І.Г.Любченко-Прилуцького, Кропивницького та ін.)

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1912 рік - в місті Вовчанську було створено Історико-Археологічний музей, його організаторами стали Бабенко В.О. та Колокольцов В.Г. Автор проекту - технік Вовчанського земства Харламов Г.Н. В Верхньому Салтові - створено філію цього музею.

1912 - в с.Білий Колодязь Вовчанського повіту була створена більшовицька організація робітників цукрового заводу, початок дії якої датується ще 1904 роком як невеликого таємного гуртка. Керівником був Стратон Данилович Олєйніков.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1914 рік - в місті Вовчанську збудовано міську електростанцію для освітлення вулиць.

1914 рік - в місті Вовчанську гасові вуличні ліхтарі замінено на електричні.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1914 - 1918 роки - Вовчанське земство розвернуло будівництво з використанням сил військовополонених австрійців. Були збудовані школи, які тимчасово були пристосовані під госпіталі, консервно-сушильні заводи для виготовлення консервів для потреб армії.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1917 рік - за вимогою вовчанських революційних солдатів і матросів В.Г.Колокольцова було усунено від посади урядового комісара, як дворянина і поміщика

1917 рік, лютий-липень - двовладдя в Вовчанському повіті.

1917 рік, березень - в Вовчанську створено раду робітничих та солдатських депутатів. В раді переважали ессери і меншовики. Рада ділила владу з Вовчанською буржуазно-поміщицькою земською управою, яку очолював В.Г.Колокольцов.

1917 рік, 6 березня - перша відкрита політична демонстрація з участю робітників і солдатів. Комісаром тимчасового уряду по Вовчанському повіту було призначено голову Земської Управи В.Г.Колокольцова. Головою суспільного комітету став есер адвокат О.І.Стрільцов

1917 рік, середина березня - вибори Рад робітничих і селянських депутатів м. Вовчанська та Вовчанського повіту. Відомі такі імена: журналістка Н.М.Алексєєва, машиніст А.І.Головятинський, слюсар В.О.Лосєв, лікар П.І.Джигурда, вчителька Є.І.Помазуновська, військовий фельдшер В.О.Томпаков, підпільник-революціонер М.І.Машинко

 

1917 рік, літо - свавільний захват селянами лук поміщиків (Пасеківка, Хотімля, Стариця, Писарівка, Петропавлівка, Молодова та ін.) Здержування цих дій есерами та меншовиками

Жовтень, 1917 року - владу у місті Вовчанську захопив ревком, керований більшовиками (М.І.Машинко, В.А.Томпаков, В.А.Лосєв, А.Т.Головятинський).

1917 рік. Листопад.

Листопад - в м. Вовчанську та Білому Колодязі ревком силами робітників та солдатів придушив контрреволюційний заколот.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1918 рік, весна - 1920 рік - Вовчанський повіт перетворився в арену фронтів. За цей період в Вовчанську Радянська влада встановлювалась тричі: грудень 1917 року; квітень 1918 року; листопад 1918 року;червень 1919 року; січень 1920 року - остаточно.

1918, квітень-листопад - місто Вовчанськ захоплюють німецькі й гайдамакські полки. Місцеву владу очолює поміщик князь Неклюдов.

17 листопада (в ніч на 18 листопада) - на хуторі Любочка поблизу с. Верхня Писарівка (в с. Бугаївка - нині село Революційне) Вовчанського району була вбита перша в Російській Імперії жінка-професор історії Олександра Яківна Єфименко з дочкою Тетяною, викладачем історії, відомою поетесою.
 
Грудень - в місті Вовчанську владу тимчасово захопили анархісти під командуванням Чередника.
 
Грудень - в селах Вовчанського повіту Рубіжнє, Верхня Писарівка, Графське, Верхній Салтів діяв загін Капинуса.
 
Грудень - анархіст Чередник в складі Першого Українського повстанського полку напав і знищив загін Петрова червоногвардійського гарнізону Вовчанська.
Грудень - поява в Вовчанську 1000-го загону анархіста-есера М.Сахарова
 
Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

13 січні, в ніч на 14 січня до міста Вовчанська з Куп'янська за визовом ревкому прибув червоноармійський загін під командуванням Гончарука, було проведено роззброєння сахаровців. Сахарова заарештовано і відправлено в штаб фронту, який розміщувався в Куп'янську.

15 січня - в місті Вовчанську ліквідовано загін анархіста-есера Сахарова.

15 січня - в місті Вовчанську відновлено радянську владу.

Весна - створення бідняцьких сільськогосподарських комун в селах Вовчанського району: Волохівка - "Червона Зоря", Захарівка, Сайківка, Мар'яновка та ін.

Березень - в Вовчанську вийшов з друку перший номер повітової газети "Известия Волчанского Совета рабочих, крестьянских и красноармейских депутатов"

Квітень - в м. Вовчанську відбулася Перша повітова конференція селянської бідноти. Було прийнято рішення ліквідувати 30 найкрупніших поміщичих маєтків: Скалона в Білому Колодязі, Гендрікова в Графському, Колокольцова в Верхній Писаровці, Боткіна на х. Плетенівці та ін.

16 червня - перший бій Вовчанського революційного батальйону з денікінцями під Білим Колодязем Вовч.п.

20 червня - Вовчанськ було захоплено денікінцями (Добровольчою армією).

24 червня з'єднання на ст. Готня Першого Вовчанського окремого революційного батальйону з Першим Грайворонським полком (ліквідація Вовчанського)

Серпень - перші частини (група під командуванням В.І.Селивачова) Червоної Армії прорвали фронт і продвинулись до річки Сіверський Дінець біля села Графське де були взяті в кільце денікінцями і загинули. З того часу збереглась брацька могила в с.Графське (нині - Перше Радянське)

Листопад - білогвардійці залишили Вовчанський повіт.
 
Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1920 - 1921 роки - у місті Вовчанську і селах Вовчанського району діють загони, Капиноса, Марусі.

1920 - 1921 роки - навчальний процес в усіх школах Вовчанського району був перебудований, введено обов'язкове 4-класне початкове навчання.

Червень 1920 - Продразверстка в Вовчанськім районі, робота по заготівлі хліба Червоній Армії. На зсипний пункт Вовчанська поступало щоденно 3-4 тис. Пудів хліба

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1921 рік - до Вовчанську привезено з голодного Поволжя 3000 дітей, для чого створено було 29 дитячих будинків.

1921 рік - Рубіжненський цукровий завод, з належними йому землями, був націоналізований, йому належало 19 економій - ці угіддя розділу не підлягали.

 

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

 1923 рік- Ввовчанський педтехнікум дав перший випуск радянських вчителів для початкових шкіл.

1923 рік - почала виходити Вовчанська районна газета (до цього - повітова).

(Назва в 1919 р. - "Известия крестьянских, рабочих и красногвардейских депутатов Волчанского уезда",

назва з 1920 р. - "Червоний шлях",

назва з 1922 р. - "Коммуна",

назва з 1929 р. - "Коллективист",

назва з 1938 р. - "Вперед",

назва з 1962 - "Хлібороб")

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

На 1925 - 1926 роки - в Вовчанськім районі працювали такі підприємства: Госмаслозавод, цукровий білоколодізянський, два цегляних заводи, два млина, типографія, консервно-сушильний з-д, ф-ка платків, а також артіль промкооперації "Путь к социализму", ткацька ф-ка, працювало багато майстерень, комунальних підприємств, діяла міська електростанція.

Íà ê³íåöü 1925 ðîêó â ì³ñò³ ²ÄÍÎÂÈËÈ ñâîþ ä³ÿëüí³ñòü ìàéæå âñ³ ï³äïðèºìñòâà, Îë³éíèö³ áóëè îá’ºäíàí³ â îäíå ï³äïðèºìñòâî, ïåðåòâîðåíå â äåðæîë³éçàâîä.

Á ó ë î â³äêðèòî ïåðøó ñåìèð³÷íó øêîëó.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1929 рік, серпень - Вовчанський район став відомим в зв'язку з "Бочковським чудом" - сяйвом навколо церковного купола.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1930 рік - розпочата радіофікація Вовчанського району.

1930 - 1931 роки - в с.Стариця Вовчанського р-ну було закладено колгоспний сад на пл. 500 га під керівництвом агронома Ігнатова Дмитра Никифоровича.
 
1930 - церковники й заможники Вовчанського р-ну встановили зв'язок з організацією українських націоналістів СВУ
 
ó 1930 ðîö³ â ì³ñò³ â³äêðèòî øâàöüêó ìàéñòåðíþ òà ³íêóáàòîðíó ñòàíö³þ.
 

 1930 ðîö³ çàê³í÷åíî áóä³âíèöòâî çàâîäó ïî âèðîáíèöòâó âàïíà.

 1930 ðîö³ ïî÷àëàñü ðàä³îô³êàö³ÿ ðàéîíó. Áóëî âñòàíîâëåíå 350 òî÷îê ðàä³îòðàíñëÿö³¿, âïåðøå ïðîçâó÷àëà òðàíñëÿö³ÿ êîíöåðòó ç Õàðêîâà. À íåçàáàðîì ïî÷àëèñü ³ ðàéîíí³ ðàä³îïåðåäà÷³.

Подробная информация на данный момент отсутствует.
Рейтинг: 0.0/0

1932 рік - в Вовчанськім районі збудовано через річку Сіверський Дінець біля села Рубіжне місток на автомобільній дорозі місцевого значення (Харків - кордон Росії) до Вовчанська через Рубіжне. Під час Великої Вітчизняної війни цей місток було підірвано в великім лівобережнім пройомі і в 1946 році відремонтовано з використанням всіх старих частин. 2000 рік - міст продано на металобрухт.

122 Развернутая информация
Рейтинг: 0.0/0

Міні-чат
Опитування
Каким Интеретом вы пользуетесь?

[ Результаты · Архив опросов ]

Всего ответов: 230
Друзі сайту

наша кнопка
Волчанск (Украина) - сайт земляков

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
Copyright "Bank e-Day" © 2024